Mari Männiko

Core-Legal---Mari-Männiko

Partner / Vandeadvokaat

Tegutsemisaastaid: 24

Minust

Minu arusaam õigusest põhineb põhimõttel, et kuulatagu alati ära ka teine pool. Õiguses ei ole õiget ja valet. Vaidluses asun sageli kaitsma mõnda põhimõtet, mis minu enda elufilosoofiaga üldse ei haaku pelgalt selle pärast, et ka teistsugune seisukoht saaks esindatud. Mulle meeldivad detailid, eriti sellised, mis esmapilgul näivad tähtsusetud.
Lisaks meeldivad mulle esialgselt lootusetuna tunduvad olukorrad, milles korda looma asudes selgub, et kõik on lahendatav. Mulle meeldib kohtus vaielda aga tõeliselt rahuldust pakuvad olukorrad, kus pooled jõuavad kokkuleppele.

Karjäär 

Mari astus Eesti Advokatuuri 1996 aastal. Välja arvatud kolm ülipõnevat aastat Ekspress Grupis, on Mari alates sellest ajast tegutsenud erinevates advokaadibüroodes advokaadina.

CORE Legaliga liitus Mari 12.03.2000, mõni tund enne seda kui peaminister kuulutas välja eriolukorra.

Mari on kogenud andmekaitsespetsialist, kellel on lisaks praktilisele kogemusele ka suurepärane teoreetiliste teadmiste baas, mida ta on Tartu Ülikooli andmekatiseõppejõuna üliõpilastele edasi andnud juba 10 aastat.

Andmekaitseteemadel on Mari läbi viinud kümneid koolitusi erinevates andmekaitse valdkondades, kuulajate tagasiside on alati olnud positiivne.

Mari on kogenud kohtuadvokaat ja suurepärane läbirääkija. Marit iseloomustab analüütiline mõtlemine ja soov leida kompromiss. Õigusvaldkondadeks, milles Mari tunneb ennast eriti kodus on andmekaitse, meediaõigus, tööõigus, maksejõuetusmenetlus.

Liikmelisus

Eesti Advokatuur

Haridus

 1995 Tartu Ülikool omandatud baccalaureus artium kraad õigusteaduses (võrdsustatud magistrikraadiga)

1999 Kesk Euroopa Ülikool (Budapest) omandatud LLM (Master of Laws) võrdlevas riigiteaduses.

 Publikatsioonid

  • 2011 käsiraamat Õigus privaatsusele ja andmekaitse, Kirjastus Juura, IBSN 978-998575331-6;
  • 2012 artikkel ajakirjas International School of Law and Practice (2012, 7(2)), Is impersonalization of personal data of parties in civil proceeding necessary and lawful? ISSN 2029-574X (online);
  • 2014 artikkel Intermediary Service Providers Liability Excemptions: Where can we draw the line? Kogumik Regulating eTechnologies in the European Union, Springer ISBN 978-3-319-08117-5

 

Teenused